page contents My title page contents

کرباسیان به مجلس فراخوانده شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از طرح سوال از وزیر اقتصاد در خصوص رها شدن بازار ارز و افزایش بی ضابطه نرخ دلار خبر داد و عرضه ارز در بورس حمایت کرد.

حسین حاجی دلیگانی با اشاره به افزایش غیر قابل توجیه قیمت انواع ارز و رها شدن بازار ارز به خصوص دلار به تسنیم گفت: فردا از مسعود کرباسیان در قالب سوال، ابهامات ایجاد شده درمورد عملکرد دولت در بازار ارز را مطرح کرده که وی باید بابت رها شدن بازار ارز به نمایندگان پاسخگو باشد.

وی افزود: متولی اصلی بازار ارز بانک مرکزی و رئیس کل آن است اما از آنجا که امکان سوال از سیف برای نمایندگان وجود ندارد، وزیر اقتصاد باید در این خصوص به مجلس پاسخ گو باشد.م صارف ارز در قالب اسکناس در چند دسته کلی قابل طبقه بندی است و به همین ترتیب راهکارهایی هم برای کنترل شرایط به وجود آمده موجود است اما مشخص نیست چرا دولت عزمی برای کنترل بازار ارز ندارد.

این نماینده مجلس ادامه داد: یکی از نیازهای افرادی که به صرافی ها مراجعه می‌کنند حفظ ارزش دارایی است. بانک مرکزی می‌توانست با راه اندازی حساب های ارزی نسبت به حفظ دارایی این افراد اقدام کرده و به این ترتیب قسمتی از نیاز به اسکناس ارزی بر طرف می‌شد.برخی از افراد برای سفرهای خارجی به اسکناس ارزی نیاز دارند که برای این افراد نیز می‌توان در فرودگاه ها ساز و کاری در نظر گرفت تا در همان جا ارز مورد نیاز را تهیه کنند و به این ترتیب قسمتی از فشارها در مبادی داخلی فروش ارز بر طرف می‌شود.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: با عرضه ارز در بورس می توان سازو کاری را تهیه کرد تا هر چه بیشتر فرایند معامله ارز شفاف شده و هویت بازیگران و دلالان پشت پرده در این بازار مشخص شود.

درباره وبگرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بیشترین سهم از بازار تلویزیون های بزرگ در اختیار سامسونگ

امروز شاهد افزایش تقاضا برای تلویزیون‌هایی با صفحه نمایش بزرگ‌تر از 55 اینچ هستیم. سامسونگ بیشترین سهم از بازار تلویزیون های بزرگ را در اختیار دارد و سهم سامسونگ از مجموع سهم دو برند بعدی نیز بیشتر است. شرکت سامسونگ اخیرا با دعوت از اهالی رسانه، دربار...

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com