D9C825ABD3BE6FD949E6F1314DADC7D7 8Vc9lyq0qg6co5Ti2AIhVZ4wIi5nSqYeMprFqRd7Kt0

پژوهش ابزار محوری توسعه است

پول و تجارت ، مدیرعامل بانک رفاه گفت: امروز تحقیق و پژوهش به عنوان یک ابزار محوری برای رشد و توسعه اقتصادی کشورها و بخش های مختلف علمی، پژوهشی، دانشگاهی و اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه؛ دکتر سهمانی در مراسم گرامیداشت روز پژوهش با بیان این مطلب افزود: بین رشد و توسعه اقتصادی کشورها ، پژوهش و تحقیق آنها یک رابطه همبستگی مستقیم و مثبت وجود دارد. کشورهایی که مخارج تحقیق و توسعه بیشتری دارند، در توسعه و پیشرفت اقتصادی هم گام های بلندتری برداشته اند.
مدیرعامل بانک رفاه مجموعه اقدامات تحقیق و پژوهش را فرایندی خلاقانه دانست و افزود: تحقیق و پژوهش باعث افزایش دانش و اطلاعات می شود و افزایش دانش، مبنایی برای ابداع و نوآوری است.
دکتر سهمانی دیگر نقش محوری تحقیق و پژوهش را بسترسازی برای نوآوری و خلاقیت عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: هر سازمانی که برخوردار از یک واحد تحقیق و توسعه کارآمد باشد فرایند های کارا و موثرتر و محصولات و خدمات خلاقانه تری به بازار عرضه می کند.
وی با بیان اینکه پژوهش و تحقیقی اثر بخش است که در پی تغییر وضع موجود، کاربردی و مبتنی بر پایه های علمی باشد، گفت: رویکرد پژوهش های کاربردی در کشورهای توسعه یافته به شدت دنبال می شود، این کشورها هر ساله بخشی از تولید داخلی خود را صرف امور تحقیق و توسعه می کند.
مدیر عامل بانک رفاه با اشاره به ضرورت انجام تحقیق و پژوهش در نظام بانکی، گفت: هم اکنون نظام بانکی یکی از بهره برداران مؤثر دانش به ویژه علوم فن آورانه است. نظام بانکی کشور به صورت مستمر در حوزه های نوین بانکی از نتایج پژوهش ها استفاده می کنند. این روند در نظام بانکداری بین الملل بیشتر است و در نظام بانکداری ایران هم باید بر افزایش میزان استفاده از این حوزه تاکید شود.

درباره مدیر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

“احمدی آذر” رییس جدید اداره روابط عمومی بانک تجارت

پول و تجارت به گزارش روابط عمومی بانک تجارت ، در این مراسم که عصر ...

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com