D9C825ABD3BE6FD949E6F1314DADC7D7 8Vc9lyq0qg6co5Ti2AIhVZ4wIi5nSqYeMprFqRd7Kt0

در بودجه ۹۷ به جای متمرکز عمل کردن تمرکززدایی کردیم

پول و تجارت ، محمد باقر نوبخت در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با عنوان «دخل و خرج دولت در سال ۹۷» با بیان این که ما بیش از ۲۷۶ هزار میلیارد تومان فقط هزینه‌های جاری داریم. می‌خواهید بدانید هزینه‌های جاری چیست؟ در پاسخ به مجری این برنامه که پرسید سوال بعدی‌ام این هست که چرا نمی‌توانید کنترل بکنید رشد آن هزینه‌های جاری را گفت: می‌خواهید کنترل بکنیم؟ مجری پرسید می‌خواهید از حقوق من کم بکنید؟ و نوبخت پاسخ داد : خب باید از حقوق شما کم بکنیم.

در این گفت‌وگو مجری در ادامه گفت: از هزینه‌های خودتان کم بکنید . نوبخت سوال کرد: هزینه‌های ما چی هست؟ که مجری در پاسخ گفت: شما می‌خواهید یک خدمتی که ۲ نفر لازم دارد را به ۱۰ نفر بسپارید.

رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه این سوال و جواب با مجری گفت: قرار است از هزینه‌ها خودمان کم بکنیم، این حرف درستی است من هم از شما و هم از جامعه می‌خواهم که ببینید این کار را کردیم یا نه. اولین کاری که کردیم امسال این بود هر دستگاهی که آمد خواست بودجه بگیرد گفتیم دیگر آن بودجه ریزی سنتی که هر که میاید و می‌خواهد چیزی افزایش پیدا بکند این را بگذاریم کنار.

وی افزود: از دستگاه‌ها پرسیدیم چه چیزی را می‌خواهید انجام دهید، می‌گفت آموزش می‌خواهم بدهم، خب چه می‌خواهید آموزش بدهید آیا این در ماموریتش هست. اگر در ماموریتش بود اقدامی که ما انجام دادیم قیمت تمام شده‌ محصولش را محاسبه کردیم. این ۶ هزار صفحه‌ای که آقای رییس جمهور ارائه کردند ۱۴ تا کتاب. یکی از کتاب‌ها این است که چطور دستگاه‌ها قیمت تمام شده اش را محاسبه کردند برای تک تک قیمت‌ها البته قانون به ما گفته بند پ ماده ۷ که ما هر سالی ۲۰ درصد، ما همین سال اول ۳۴ درصدش را شروع کردیم الان کتابی داریم که تمام دستگاه‌ها را مشخص کرده است که این دستگاه‌ها کدام هستند و چه کاری انجام می‌دهند .

وی با طرح این سوال که این را چرا انجام دادیم؟ افزود: برای این که نکند پول زیادی این دستگاه‌ها از ما بگیرند در حالی که می‌توانند با پول کمتری انجام دهند پس ما نهایت صرفه‌جویی را در این جا کردیم و نه تنها این را انجام دادیم بلکه پول را به جای این که بدهیم به مرکز این پول را دادیم به استان‌ها. به استان ها گفتیم برای این که انگیزه ایجاد بکنیم برای این که بتوانید این پول را برای کارهای عمرانی که می‌خواهید رقمش بیشتر شود بردارید. ما به جای این که متمرکز عمل بکنیم (سعی کردیم) تمرکز زدایی بکنیم و استان ها را قوی بکنیم. اینکار را انجام دادیم».

درباره مدیر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ورود گوشی های دسته دوم به طرح رجیستری

پول و تجارت ، حمید رضا دهقانی نیا از آغاز مرحله سوم طرح رجیستری گوشی ...

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com