page contents My title page contents

خرید و فروش بیت‌کوین، در کارگزاری‌ها تخلف است

پول و تجارت : شاپور محمدی در خصوص بیت کوین گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار در حال بررسی وضعیت بیت کوین برای ورود به اقتصاد کشور بوده و هنوز در این مورد به نتیجه نرسیده است؛ بنابراین اگر کارگزاری ها اقدام به خرید و فروش محصولات کنند، تخلف کرده اند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، ادامه داد: هر ابزار مالی یا کالایی که بخواهد وارد بازار سرمایه ایران شود، باید از نظر نحوه عرضه و میزان کنترلی که بر آن اعمال می شود، مورد ارزیابی قرار گیرد؛ از این رو، سازمان بورس و اوراق بهادار در حال حاضر شرایط این پول مجازی را بررسی و نتایج آن را به شورای عالی بورس می رساند.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار، با تشریح تئوری ارزش در اقتصاد بیان کرد: یکی از مهم ترین نکات، خلق ارزشی است که هر ابزار مالی باید در اقتصاد داشته باشد تا مورد تائید سازمان قرار بگیرد. بنابراین در صورتی که که بیت کوین متکی بر ارزش آفرینی نباشد، ابهام داشته و مورد تائید نیست.

دبیر شورای عالی بورس در واکنش به داد و ستد بیت کوین در برخی کارگزاری ها، گفت: با توجه به اینکه بررسی ها در این خصوص ادامه دارد و هنوز رای قطعی به شورای عالی نرسیده است، خرید و فروش بیت کوین در کارگزاری ها مورد تایید سازمان بورس نبوده و غیرقانونی است

درباره مدیر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بودجه را به بخش خصوصی واگذار کنید

پول و تجارت ، احمد بیگدلی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس خطاب به علی ...

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com