page contents My title page contents

جاسوسی بازی های موبایلی از نحوه استفاده مردم از تلویزیون

تا چند سال قبل تصور اینکه تلفن های همراه به ابزاری برای جاسوسی از افراد و استراق سمع از آنها مبدل شوند، مضحک بود، اما این پدیده روز به روز شایع‌تر می شود.

عصر بانک؛به گزارش بی جی آر، شرکتی به نام آلفونزو نرم افزاری طراحی کرده که در بسیاری از برنامه های موبایلی و از جمله بازی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار با فعال کردن میکروفون گوشی اطلاعات مربوط به نحوه تماشای تلویزیون توسط افراد و برنامه های محبوب آنها را جمع آوری می کند.

 

این نرم افزار می تواند داده های مربوط به سیگنال های صوتی را جمع آوری کند و تشخیص دهد که افراد چه مدت زمانی را به تماشای تبلیغات تلویزیونی، برنامه های مختلف و غیره اختصاص می دهند.

 

در مرحله بعد این اطلاعات قابل تطبیق داده شدن با موقعیت مکانی افراد نیز هست و آگهی دهندگان با استفاده از اطلاعات موجود می توانند به داده های ارزشمندی در مورد نحوه استفاده هر فرد از تلویزیون دسترسی یابند.

 

نرم افزار آلفونزو حتی در صورت کنارگذاشته شدن گوشی و عدم استفاده از آن نیز فعال خواهد بود و لذا از این طریق به شکل گسترده حریم شخصی کاربران را نقض می کند. کارشناسان امنیتی به کاربران توصیه کرده اند با مطالعه دقیق پیام هشداری که قبل از فعال شدن میکروفون توسط این نرم افزار در برخی بازی ها نمایش داده می شود از سوءاستفاده آن جلوگیری کنند.

 

/فارس

درباره مدیر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

محتوای رایگان بازی Gems of War برای مشترکین پلی استیشن پلاس

در ادامه بازی‌های رایگان برای مشترکین پلی‌استیشن پلاس، محتوای رایگان بازی Gems of War برای دارندگان پلی‌استیشن 4 در دسترس است.

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com