page contents My title page contents

به زودی وارد عرصه تجارت جهانی خواهیم شد

مهدی شریفی نیک نفس مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی در گفتگوی خبری، در خصوص ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور اظها ر داشت: به طور یقین حضور سرمایه‌گذاران خارجی در جاهایی که بتوانند تکنولوژی را وارد کشور کنند بسیار تأثیرگذار است و در کنار آن تولیدکننده بخش خصوصی باید همسو با این سرمایه‌گذاران وارد عرصه تجارت شوند.
وی تصریح کرد: اگر با این پیش فرض که بخشی از تولیدات توسط بخش خصوصی اجرا شود وارد کشور شوند به نفع مجموعه صنعت و اقتصاد کشور است چراکه ما به زودی وارد عرصه تجارت جهانی خواهیم شد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی تأکید کرد: در جاهایی که صنایع ارزش افزوده ندارد و به اقتصاد کشور ضربه می‌زند باید حذف شود اگر می‌خواهد در تجارت جهانی پویا و زنده باشد باید خود را هم‌راستا با بازارهای جهانی نماید چرا که در اکثر کشورهای دنیا اقتصاد آزاد برخی از صنایع که نتوانسته‌اند خود را با شرایط جهانی وفق دهند حذف شده است.
شریفی‌نیک‌نفس، با اشاره به برنامه ایران برای بازپس گیری سهم سابق در بازار محصولات پتروشیمی اروپا، اظهار داشت: ما تلاش می کنیم سهمیه های تخصیصی گرفته و به صورت ترجیحی وارد بازار اروپا شویم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با بیان این که در سالهای تحریم، ما از بازار محصولات پتروشیمی اروپا غایب بودیم، اضافه کرد: با رفع تحریم ها، درهای بازار اروپا برای ما باز شده و محموله های پتروشیمی ایران روانه این بازار خواهد شد.
شریفی یادآور شد: اما باید توجه داشت که در طول سالهای تحریم، شرکتهای بزرگی توانستند جای ایران را در بازار اروپا در اختیار بگیرند، بنابراین باز پس گیری سهم خود در این بازار، سخت خواهد بود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی افزود: البته ما در طول این سالها، ساختار شرکتهای خود در اروپا را حفظ کرده ایم و هم اکنون در صدد بازنگری و احیای آنها هستیم.
شریفی با بیان این که در حال حاضر، تعدادی متقاضی از اروپا داریم، اظهار کرد: تلاش ما این است که با رفع تحریم ها سهم سابق خود در بازار اروپا را در کوتاه مدت بازپس گرفته و همانند گذشته ٣٠ درصد محصولات خود را به این بازار صادر کنیم.
وی افزود: تیم هایی که وارد کشور می‌شوند باید متولی و متخصص باشند این هیأت‌هایی که از خارج به کشور ورود پیدا کرده‌اند اکثرا به عنوان رایزن در بخش‌های مختلف اقتصادی بحث و جدل کرده‌اند.
شریفی نیک نفس خاطرنشان کرد: تیم‌های اقتصادی از طریق اتاق‌های بازرگانی و هیأت‌های عملیاتی شرایط را بررسی و در عرصه تجارت اقتصادی با ایران وارد مذاکره خواهند شد.

درباره مدیر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ضوابط اجرایی بسته بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز

پول و تجارت به نقل از بانک مرکزی، بانک مرکزی در راستای ایجاد اطمینان در ...

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com