D9C825ABD3BE6FD949E6F1314DADC7D7 8Vc9lyq0qg6co5Ti2AIhVZ4wIi5nSqYeMprFqRd7Kt0

به جای خودرو باید خودروساز را وارد کشور کنیم

پول و تجارت – رییس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران گفت: «ما به جای این‌که خودرو وارد کنیم، خودروساز را باید وارد کشور کنیم.»

محمدرضا نجفی‌منش در مناظره خبری که با حضور فرهاد احتشام‌زاد، رییس انجمن واردکنندگان خودرو که درباره توقف ثبت سفارش خودرو برگزار شد، در واکنش به این انتقادات که از شرایط پسابرجام در حوزه اقتصاد استفاده نمی‌شود، اظهار داشت: «در این رابطه باید بگویم که اتفاقا به درستی ما داریم از شرایط پسابرجام استفاده می‌کنیم.»

وی افزود: «قبل از این داستان‌ها، ما حتی ایمیل هم می‌زدیم، اصلا جواب‌مان را نمی‌دادند. اما الان پژو، رنو و سیتروئن به طور قطعی وارد کار شدند و فولکس و هیوندای نیز می‌خواهند بیایند.»

رییس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران با بیان این‌که خودروسازان بزرگ دنیا حاضر شدند با ما کار کنند، عنوان کرد: «کشورهایی مثل ترکیه، تایلند، چین و برزیل، همه این راه را رفتند. این کشورها با بزرگان و صاحبان تکنولوژی‌های دنیا یکی شدند.»

نجفی‌منش تصریح کرد: «ما به جای این‌که خودرو وارد کنیم، خودروساز را باید وارد کشور کنیم. خودروساز باید به کشور ما بیاید و دانش و تکنولوژی را با خود بیاورد.»

وی تاکید کرد: «استفاده درست از دوران پسابرجام این است که بزرگان دنیا را به کشور بیاوریم و با یکدیگر معامله کنیم تا هم مردم خودروهای به‌روزتری را داشته باشند و هم وارد بازارهای جهانی شویم و هم این‌که دانش کشور را ارتقا دهیم.»

رییس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: «ما باید از مزیت‌ها استفاده کنیم؛ به خصوص در قطعات ریخته‌گری مزیت داریم. علاوه بر این‌که خودرو تولید می‌کنیم، قطعات را نیز باید به نحوی تولید کنیم که قابل صادرات باشد.»

درباره مدیر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

الزامات رویارویی با فضای مجازی

پول و تجارت ، سخنان تازه رییس جمهوری در اهمیت کاربردی فضای مجازی برای اقتصاد، ...

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com