page contents My title page contents

برجام،نمونه موفقی از دیپلماسی چند جانبه

سرکنسول ایران در دبی ،گفت: امضای توافق هسته‌ای نه تنها گویاترین و مهمترین نمونه تایید کننده سیاست تعامل گرایانه جمهوری اسلامی ایران با نظام بین الملل بود بلکه به خودی خود، نمونه موفقی از تعامل بین المللی و دیپلماسی چند جانبه است که دربرگیرنده منافع همه طرف ها بود.

سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با حضور سرکنسولان، دیپلماتهای ارشد خارجی، مدیران 16 نهاد ایرانی مستقر در دبی به همراه اصحاب فرهنگ و جمعی از ایرانیان فرهیخته در دبی برگزار شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دبی و امارتهای شمالی در این مراسم با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامیِ ایران در سال 1357 فصل جدیدی را در تاریخ کشور ما گشود که کسب استقلال واقعی سیاسی و برقراری مردمسالاری، از مهمترین دستاوردهای آن بشمار می‌رود.

علیرضا بهرامی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه این دستاوردها توانسته شاخص‌های قابل توجهی را در رعایت و اجرای اصول مردمسالاری، اعطای حقوق سیاسی به شهروندان، حفظ عدالت جنسیتی و حقوق اقلیتها، رشد علمی و اقتصادی و فاصله گرفتن از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت، تقویت بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی ثبت کند و به استناد شاخصهای جهانی، هم اکنون هجدهمین اقتصاد موثر جهانی بشمار می‌رود.

 وی یادآور شد: امضای توافق هسته ای نه تنها گویاترین و مهمترین نمونه تایید کننده سیاست تعامل گرایانه جمهوری اسلامی ایران با نظام بین الملل بود بلکه به خودی خود، نمونه موفقی از تعامل بین الملل و دیپلماسی چند جانبه و دربرگیرنده منافع همه طرف ها بود.

سرکنسول کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ادامه سیاست تعامل گرایانه خود با نظام بین الملل، همچنان در تلاش است در جهت تعمیق روابط بین الملل و حل مسائل پیچیده بین المللی و منطقه‌ای به ویژه در منطقه پر تنش غرب آسیا با مشارکت جمعی استفاده کند. مسائل و مشکلات جمعی، مشارکت جمعی را طلب می کند و در دنیای به هم پیوسته کنونی و منافع به هم گره خورده کشورها، تحقق منافع یک کشور بدون در نظر گرفتن و تحقق منافع دیگر کشورها امکان پذیر نیست.

بهرامی افزود: جمهوری اسلامی معتقد است حل معضل تروریسم نیازمند مشارکت جمعی و همکاری جدی و فراگیر با در نظر گرفتن منافع جمعی جامعه بین المللی است. ما علاوه بر ایفای نقش موثر در مبارزه با تروریسم به ویژه کمک به دولتهای عراق و سوریه برای بیرون راندن تروریستهای تکفیری از شهرها و مناطق سرزمینی خود، معتقدیم بحران‌های منطقه باید توسط کنشگران و دولتهای داخل منطقه حل و فصل شود و مداخله قدرت‌های فرامنطقه‌ای بدون درخواست کشورهای بحران زده، معادلات را پیچیده‌تر و از مسیر حل و فصل دور می کند.

وی اظهار کرد: در همین چارچوب، ضرورت نگاه همه جانبه به موضوع امنیت منطقه، تلاش در جهت امنیت پایدار در منطقه با تکیه بر پارادایم منطقه قوی و شبکه سازی امنیت و آمادگی جهت مشارکت جمعی در قالب این رهیافت و به طور نمونه ایجاد مجمع گفتگوی منطقه ای خلیج فارس از جمله موارد پیشنهادی و مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران در فضای کنونی منطقه ماست.

سرکنسول کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد راسخ دارد که مسائل منطقه ای و بین المللی باید توسط تلاش های چندجانبه حل و فصل شوند.

پس از سخنان سرکنسول، کلیپ ایران در سال 2017 برای افراد حاضر در مراسم پخش شد  و در خاتمه نیز گروهی از دانش‌آموزان مدارس ایرانی در دبی به اجرای سرودهای انقلابی پرداختند.

 در حاشیه این مراسم، نمایشگاه صنایع دستی، فرش ایرانی و معرفی استان یزد بعنوان شهر میراث فرهنگی جهانی و نیز نمایشگاه عکس انقلاب از تصاویر منحصر به فرد سالهای پیروزی انقلاب برای حضار خارجی و ایرانی برگزار گردید که با استقبال زیاد آنان مواجه شد.

در این مراسم همچنین جمع کثیری ازمحققان و اساتید دانشگاه، اصحاب فرهنگ پزشکان و کادر درمانی بیمارستان هلال احمر ایران در دبی و معلمان و ایرانیان مقیم دبی حضور داشتند.

درباره وبگرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

بلو گوشی‌هایش را به بازار ایران وارد کرد

شرکت آمریکایی بلو با همکاری شرکت انفورماتیک گستر، به شکل رسمی گوشی‌هایش را به بازار ایران وارد کرد.

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com