page contents My title page contents

بازداشت رییس جمهور پیشین گواتمالا

دادستانی گواتمالا اعلام کرد که رییس جمهور پیشین گواتمالا و تقریبا تمام افراد حاضر در کابینه او از جمله رییس کنونی آکسفام که پیشتر وزیر دارایی گواتمالا بوده به اتهام فساد بازداشت شده‌اند.

آسوشیتدپرس گزارش داد، آلوارو کولوم که در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ رییس جمهور گواتمالا بوده است، آخرین رییس جمهور این کشور است که با روند قضایی مواجه شده است. وی به تازگی از سوی سازمان کشورهای قاره آمریکا به عنوان نماینده هندوراس برای کمک به حل اختلافات درباره انتخابات در این کشور تعیین شده بود.

کولوم ابراز امیدواری کرد که عدالت در این پرونده اجرا شود.

خوآن فراسیسکو سندوال، دادستان ویژه گواتمالا اعلام کرد که کولوم روز سه شنبه بازداشت شده است. او گفت: وی یکی از متهمان فروش سوال برانگیز اتوبوس‌های عمومی است. این افراد به اتهام فساد و اختلاس بازداشت شدند.

وی ادامه داد: در میان بازداشت شدگان، وزرای پیشین  کشور، دارایی، دفاع، اقتصاد، آموزش، کار، محیط زیست، بهداشت و فرهنگ و انرژی و معدن گواتمالا نیز حضور دارند. برهمین اساس آلبرتو فوئنتس نایت، وزیر پیشین دارایی گواتمالا که در حال حاضر رییس آکسفام بوده نیز بازداشت شده است.

آکسفام یکی از معتبرترین خیریه‌های بین‌المللی در جهان است که در بسیاری از کشورها فعالیت می‌کند. آکسفام در بیانیه‌ای اعلام کرد: این بنیاد خیریه اطلاعی درباره اتهامات وارده علیه فوئنتس ندارد.

به نوشته این بیانیه، با این حال فوئنتس این قول را داده است که با تیم تحقیقات همکاری کامل داشته باشد.

این پرونده فساد درباره یک شرکت اتوبوس رانی عمومی به نام “ترنس سوربانو” است. دولت امتیاز ۲۵ سال اتوبوس‌های جاده‌ای گواتمالا سیتی، پایتخت گواتمالا را به مزایده گذاشت که پس از آن شرکت های برنده در این مزایده از پرداخت مالیات معاف شدند.

درباره وبگرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ممنوعیت ورود خودروهای ۲ دیفرانسیل به یخاب

پرشین خودرو: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل گفت: با توجه به ...

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com