خانه / اتاق های بازرگانی / افزایش رفت وآمد هیات های تجاری به کشورمان

افزایش رفت وآمد هیات های تجاری به کشورمان

به گزارش پول و تجارت، اسدالله عسگراولادی در نشست مشترک مسئولان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با سفرا و روسای نمایندگی های کشورمان در خارج کشور، افزود: همترازی میان صادرات غیرنفتی و واردات کشور یک زمان به منزله یک آرزو مطرح بود، اما اکنون این مهم تحقق یافته است.

وی خطاب به سفرای حاضر در این نشست، گفت: مساله صدور روادید به هیات هایی که قصد سفر به ایران دارند،باید مورد توجه و با سرعت عمل بیشتری صورت گیرد، شاید آنها برای صدور روادید به هیات های تجاری ایران، سختگیری کنند، اما از سوی نمایندگی های کشورمان نباید این مساله بوجود آید.

عسگراولادی توجه سفرای جمهوری اسلامی ایران به مسائل ایرانیان محل ماموریت آنان که به سفارتخانه مراجعه می کنند را خواستار شد و لزوم ارتقا نگاه اقتصادی آنها را مورد تاکید قرار داد.

عضو اتاق ایران افزود: برخی از هموطنان ایرانی به دلایل مختلف در کشورها به زندان محکوم می شوند و از سفرا انتظار می رود در آزادی این افراد تلاش ویژه ای داشته باشند و اتاق هم در این خصوص آمادگی کامل دارد تا با استفاده از اعتبارات ستاد دیه کشور در آزادی اینگونه افراد از زندان ها کمک کند.

برپایه این گزارش، پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران نیز در این نشست اظهار داشت: سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران باید در حوزه های اقتصادی فعال تر شوند و این سفرا باید به گونه ای اقدام کنند که رفت وآمد هیات های تجاری به کشورمان افزایش یابد.

وی افزود: امروز گشایش های اقتصادی کشور حاصل تلاشهای صورت گرفته در ماههای اخیر از سوی وزارت امورخارجه و شخص وزیر امور خارجه است.

سلطانی خواستار شناسایی تجار خوشنام در کشورهای محل ماموریت سفرا شد تا ارتباط خوبی میان این افراد با فعالان اقتصادی کشورمان برقرار شود.

درباره مدیر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

سوء مدیریت کارخانه‌ها و سیاستهای غلط را به پای تحریم‌ها نگذارید

پول و تجارت ، علی اکبر سیارمه، با بیان اینکه اقتصاد در معیشت مردم و ...